Publicystyka

Kampania #sexedpl wspomaga nazistów?

We wrześniu wystartowała kampania Anji Rubik, która za cel postawiła sobie rzetelną edukację seksualną. W salonach Empik pojawiła się książka, która jest głównym elementem tej kampanii. W jej treści możemy znaleźć informacje m.in. na temat aborcji, tożsamości płciowej, metodach antykoncepcji. Problem w tym, że wszystkie wyżej wymienione elementy są istotną częścią niemieckiego, nazistowskiego planu… depopulacji Polski.

Nie kwestionując potrzeby edukacji seksualnej wsród młodzieży, chcemy zwrócić uwagę na trzy jej aspekty, które porusza książka będąca częścią kampanii #sexedpl: aborcji, tożsamości płciowej i metodach antykoncepcji.

Jak się okazuje, wszystkie trzy wyżej wymienione zagadnienia są zgodne z kierunkiem depopulacyjnej polityki, którą zalecały nazistowskie Niemcy w stosunku do Polaków. W źródłach możemy przeczytać, że

Wszystkie środki, które służą ograniczeniom rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu musi być na pozostałym polskim obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzenia płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publicznie oferowane, przy czym nie może to pociągać za sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia. Rasowo-higienicznych zarządzeń w żadnym razie nie należy popierać. […] – możemy przeczytać w Zeszytach Oświęcimskich nr 2 z 1958 roku i memoriale Erharda Wetzela i Günthera Hechta 

W książce #sexedpl możemy znaleźć informację o różnych metodach antykoncepcji m.in. : o spirali domacicznej, pigułkach antykoncepcyjnych, plastrach antykoncepcyjnych, krążkach dopochwowych, zastrzykach antykoncepcyjnych, implantach antykoncepcyjnych, prezerwatywach damskich i męskich.  Czy nie jest to „tolerowanie i propagowanie ograniczania rozrodczości” zgodnie z niemieckim planem? Teoretycznie nie ma w tym nic złego, gdyby nie fakt, że kampania jest kierowana do młodych osób.

Drugim aspektem, który możemy znaleźć zarówno w książce jak i w nazistowskim planie depopulacyjnym Polski jest stosunek do aborcji. Cytując:

„Anja: Co to jest aborcja?

Natasza Blek: Aborcja to zakończenie ciąży, zanim płód uzyska zdolność do przeżycia poza organizmem osoby w ciąży. Dostęp do bezpiecznych usług aborcyjnych to bardzo ważny element opieki zdrowotnej. Dzięki edukacji seksualnej, antykoncepcji i aborcji możemy decydować o tym, kiedy chcemy być w ciąży. Na aborcję można decydować się z różnych przyczyn. Z powodów medycznych, kiedy ciąża jest zagrożeniem dla zdrowia fizycznego i psychicznego osoby, lub gdy powstała w wyniku przemocy, na przykład zgwałcenia. Powodem mogą być poważne wady płodu. Można nie chcieć nosić ciązy ani urodzić także z innych względów. W wiekszości krajów zachodnich można legalnie przerwać ciążę we wszystkich tych przypadkach”

Pragniemy zwrócić uwagę na stwierdzenia: „Można nie chcieć nosić ciąży ani urodzić także z innych względów.” oraz „W większości krajów zachodnich można legalnie przerwać ciążę we wszystkich tych przypadkach.”.

W książce odnajdziemy również fragment, w którym na pytanie o to, jak czują się osoby po aborcji stwierdza się, że:

„Przeżywają różne stany, ale uczuciem najczęściej zgłaszanym po aborcji jest ulga. Według Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, aborcja nie jest zagrożeniem dla zdrowia psychicznego niedoszłej matki, zwłaszcza na wczesnym etapie ciąży. Osoby noszące ciążę, której nie chcą, często cięrpią na dużo większe problemy psychiczne. Żadne światowe badania nie wykazały, by istniało coś takiego jak „syndrom postaborcyjny”. To mit, którym straszą nas środowiska konserwatywne.”

Ocenę powyższych treści pozostawiamy czytelnikom. Warto zaznaczyć, że w książce nie ma żadnych informacji na temat etyki stosowania aborcji. W dalszej części rozdziału znajdziemy adresy kontaktowe do organizacji, które udziełą informacji odnośnie aborcji, zwłaszcza w przypadkach, które według polskiego prawa umożliwiają dokonania aborcji  (tj.: zagrożenie życia kobiety, badania prenatalne, kazirodztwo bądź gwałt).

Warto zacytowac jeszcze jeden fragment, który mówi o aborcji za granicą:

„Wszędzie w Unii Europejskiej poza Polską i Maltą można legalnie dokonać aborcji – nie tylko z przyczyn zdrowotnych, ale i społeczno-ekonomicznych, czyli wtedy, gdy jest to potrzebne. Dlatego często kobiety z Polski szukają pomocy w innych krajach, w których możliwe jest otrzymanie wysokiej jakości, legalnej pomocy medycznej.”

Na koniec zostawiliśmy tekst, na temat tzw. płci psychicznej.

„Warto zapamiętać, że tylko my sami jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, kim jesteśmy. Tożsamość płciowa to poczucie przynależności do danej płci, czyli najczęściej bycia kobietą lub mężczyzną. Ale w tym określeniu ważna jest też płeć psychiczna, czyli to co czujemy w głowie, sercu i na co wskazuje nasza wrażliwość. U większości osób przynależność płciowa nie podlega wątpliwości, bo okresla ją nasza płeć biologiczna poprzez budowe ciała: „Mam piersi, jestem dziewczyną”, „Mam penisa, jestem chłopakiem”. W naszej kulturze dominuje przekonanie o binarności płci, czyli że są tylko dwie płcie. To jednak obraz uproszczony. Świat biologiczny jest o wiele bardziej skomplikowany. Stan wiedzy naukowej na temat ludzkiej seksualności wskazuje, że płeć to całe spektrum umieszczone na osiach męskości i kobiecości. „

Ocenę zgodności książki #sexedpl z niemieckim, nazistowskim planem depopulacji Polski zostawiamy Wam.

O samej inicjatywie #sexed pl nagraliśmy materiał na Woodstocku.

Cytaty pochodzą z książki „#sexedpl – rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

Aborcja i homoseksualizm – depopulacja Polski według Niemiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *