Wiadomości Zielona Góra

[Zielona Góra] Schronisko dla zwierząt ma mieć nową lokalizację

Od lat schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze znajduje się na ulicy Szwajcarskiej 4. Mieszkańcy jednak skarżą się na hałas, jaki generują zwierzęta, a budynki samego schroniska są stare i wymagają ciągłych remontów. W związku z tym władze miasta zaczęły rozważać przeniesienie schroniska do nowej lokalizacji, gdzie zwierzaki nikomu by nie przeszkadzały, a także by schronisko było nowoczesne i przyjazne dla swoich podopiecznych.

Magistrat wstępnie zaproponował Łężycę jako miejsce na budowę nowego schroniska, co spotkało się zarówno z oporem ze strony mieszkańców Łężycy jak i pracowników schroniska, którzy mając na uwadze dobro zwierząt zwrócili uwagę na brak cienia. Problem może się wydawać niewielki, ale biorąc pod uwagę dobro zwierząt przez cały rok, zacienienie jest bardzo ważne – obecna lokalizacja na Szwajcarskiej zapewnia zwierzakom ochłodzenie w cieniu, co – biorąc pod uwagę obecne tropikalne upały – może mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia i samopoczucia czteronożnych podopiecznych.

Wobec powyższego, magistrat zaproponował konsultacje społeczne, które mają na celu wyłonić nową lokalizację dla schroniska. Każdy mieszkaniec może zaproponować miejsce, które będzie w jego ocenie odpowiednie na wybudowanie schroniska. Swoje zgłoszenie zawierające mapkę oraz opis sytuacyjny zielonogórzanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mogą wysyłać do do 16 lipca 2019 roku na adres mailowy redakcja@um.zielona-gora.pl

Zgłoszenia rozpatrzy Zespół ds. lokalizacji Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze który dzisiaj miał swoje pierwsze posiedzenie. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Rady Miasta Zielona Góra, Rady Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra, Prezydenta Miasta Zielona Góra i Urzędu Miasta oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Zwierząt” i Sanepidu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *