Gorzów Lubuskie Polecane Wiadomości

Marsz Równości w Gorzowie nie odbędzie się

Marsz Równości w Gorzowie się nie odbędzie. Powodem jest zgłoszenie innej manifestacji działacza pro-life z Gorzowa, który zgłosił inne wydarzenie o minutę szybciej od organizatorów Marszu Równości.

24 sierpnia ulicami Gorzowa miał przejść Marsz Równości pod z hasłem „Warto być równym nad Wartą”. Aby zablokować Marsz Równości środowiska konserwatywne, katolickie i organizacje „pro-life” postanowiły zarejestrować aż 25 różnych wydarzeń. Jedno ze zgłoszonych wydarzeń pokrywa się z trasą Marszu Równości, ale zostało zgłoszone o minutę wcześniej, dokładnie o północy.

16 sierpnia w gorzowskim magistracie odbyło się spotkanie z organizatorami wydarzeń, które miało na celu dojść do kompromisu. Organizator marszu „pro-life” nie chciał jednak iść na żaden ustępstwa, więc strony nie osiągnęły porozumienia.

W poniedziałek 19 sierpnia w Urzędzie Miasta Gorzowa zapadła ostateczna decyzja, że Marsz Równości oraz 24 pozostałe wydarzenia nie odbędą się. – Działamy zgodnie z prawem. W tym przypadku decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze wpłynęło zgłoszenie od gorzowskiego działacza, minutę później od organizatorów Marszu Równości. Te wydarzenia ze sobą kolidowały, więc aby Marsz Równości mógł się odbyć, potrzebna była zgoda organizatora pierwszego wydarzenia, a tej nie było – powiedział portalowi „gorzowianin.com” Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

W związku z powyższym 24 sierpnia ulicami Gorzowa jeździć będą 4 busy, które będą oklejone hasłami związanymi z aborcją, LGBT i tym, że „małżeństwo i rodzina, to chłopak i dziewczyna”.

Jedna z organizatorek Marszu Równości Monika Drubkowska zapowiada odwołanie się do sądu.

 

Źródło: gorzowianin.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *