Gorzów Lubuskie

Marsz Równości w Gorzowie jednak się odbędzie. Sąd uchylił zakaz prezydenta

Decyzją Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim uchylono zakaz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. W wyniku tej decyzji zaplanowany na 24 sierpnia Marsz Równości w Gorzowie jednak się odbędzie.
W sprawę zakazu Marszu Równości zaangażowała się fundacja Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która przed Sądem Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim złożyła opinię przyjaciela sądu. Podkreśliła przy tym, że wolność zgromadzeń podlega ochronie konstytucyjnej i międzynarodowej. Zaznaczyła także, że wszelkie ograniczenia powinny być podejmowane tylko w wyjątkowych sytuacjach.
– Cieszymy się bardzo z decyzji sądu, oczywiście prezydent Gorzowa może się od tego odwołać, ale mamy nadzieję, że tego nie zrobi – mówi Monika Drubkowska, organizator Marszu Równości
– Prezydent Jacek Wójcicki nie będzie odwoływał się od tego postanowienia do sądu drugiej instancji. Tym samym w sobotę odbędzie się zarówno Marsz Równości, jak i wydarzenie „informacja o współczesnych zagrożeniach – skomentował Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
O sprawie pisaliśmy w poprzednim artykule.
Źródło: gorzowianin.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *