Polecane Wiadomości Zielona Góra

Koncert charytatywny w zielonogórskim Amfiteatrze

21 września 2019 r. na zielonogórskim Amfiteatrze obędzie się koncert charytatywny zorganizowany dla chorego Maksa. W planach mnóstwo atrakcji : muzycy, piosenkarze i tancerze oraz licytacje. Koncert zorganizuje zielonogórskie stowarzyszenie patriotyczne Rota Rzeczypospolitej.

„Po raz kolejny pomagamy… tym razem organizujemy koncert, na którym wystąpią muzycy, piosenkarze i tancerze. Podczas koncertu odbędzie się licytacja wielu fajnych przedmiotów. Wsparli nas też sportowcy. ” – czytamy na stronie wydarzenia.

„Pod koniec lipca roczny Maksiu zaczął chodzić do żłobka, ale już po paru dniach przytrafiła mu się poważna infekcja jelitowa, z powodu której trafił do szpitala. Kroplówki, ból, cierpienie. Gdy zaczęło mu się polepszać, przydarzył mu się straszny wypadek – chwila nieuwagi opiekuna i Maks w szpitalnej izolatce wylał na siebie półlitrowy kubek świeżo zaparzonej herbaty. Oparzenie było na tyle poważne, że trafił karetką do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, a następnie do Wielkopolskiego Centrum Oparzeniowego w Ostrowie Wielkopolskim. Stwierdzono, że Maks doznał rozległych oparzeń II i III stopnia klatki piersiowej, brzuszka, genitaliów i rączki. Ból był tak straszny, że morfina nie dawała ulgi. ” – możemy przeczytać w dalszej części opisu wydarzenia.

Organizatorzy zaznaczają, że Maks wymaga ciągłej opieki, a jego mama musiała zrezygnować z pracy, aby zająć się synem. Ponadto koszty finansowe przekraczają możliwości finansowe rodziców.

„Wystarczy tak niewiele, by radosne, zdrowe dziecko stało się cierpiącym maluszkiem. Wystarczy tak niewiele, pomnożone przez wiele dobrych serc, by odmienić los Maksia i dać mu szansę na normalny rozwój. Każda złotówka to wielka ulga w cierpieniach tego chłopca. Wystarczy przyjść na koncert i kupić cegiełkę. Nie raz udowodniliście, ze macie wielkie ♥, wierzymy, że tym razem także pomożecie.”

Każdy, kto nie może pojawić się na koncercie, a bardzo chciałby pomóc może to zrobić pod tym linkiem : https://zrzutka.pl/6a4aez

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *